
(Prvi poraz Sloge nakon tri odigrane utakmice – Foto: Arhiv)
Fudbaleri Borca upisali su novu pobjedu u Premijer ligi BiH savladavši u 4. kolu Wwin lige BiH Slogu Meridian u Doboju rezultatom 1:0 (1:0).
U prvom dijelu susreta nije bilo mnogo prilika. Igra se uglavnom vodila na sredini terena, ali je Borac ipak uspio doći do prednosti pred kraj poluvremena.
Nakon dobre akcije, Savić je proigrao Hrelju koji se elegantno oslobodio čuvara i snažnim udarcem pogodio mrežu domaćih – što je bio i konačan rezultat utakmice.
U nastavku su gosti iz Banje Luke imali još nekoliko šansi da povećaju vodstvo. Najbliži golu bio je Jakšić, ali je njegov udarac završio na prečki. Sloga, s druge strane, nije ozbiljnije zaprijetila pa je pobjeda Borca potpuno zaslužena.
Nakon ovog kola, Borac se nalazi na drugoj poziciji sa 7 bodova ili samo bodom manje od vodećeg Željezničara i još uvijek jednom utakmicom zaostatka. (tl)
