MUP TK: Priveden osumnjičeni za pucnjavu i ranjavanje na Husinu

Danas su, po nalogu Kantonalnog suda u Tuzli, izvršeni pretresi na tri lokacije u gradu, a sve u cilju pronalaska dokaza povezanih s tim događajem. Jašić je lišen slobode i priveden u službene prostorije MUP-a TK, gdje se nad njim trenutno provodi kriminalistička obrada

uhapsena cetiri muskarca u zivinicama opteli dvije osobe zarobili ih u vikendici i tukli
(Amar Jašić priveden zbog pokušaja ubistva dvojice muškaraca iz Tuzle – Foto: Ilustracija/TL)

Policija Tuzlanskog kantona uhapsila je 29-godišnjeg Amara Jašića zbog sumnje da je počinio krivično djelo pokušaja ubistva u naselju Husino kod Tuzle. Hapšenje je rezultat istrage povodom događaja koji se odigrao 27. maja, a u kojem su ranjene dvije osobe.

Prema informacijama iz Uprave policije MUP-a TK, žrtve napada su Z.P. i D.P. iz Tuzle, koji su najprije bili napadnuti palicama, da bi potom došlo i do pucnjave u kojoj je jedna osoba teže, a druga lakše povrijeđena.

Pretresi i dalje istrage

Danas su, po nalogu Kantonalnog suda u Tuzli, izvršeni pretresi na tri lokacije u gradu, a sve u cilju pronalaska dokaza povezanih s tim događajem. Jašić je lišen slobode i priveden u službene prostorije MUP-a TK, gdje se nad njim trenutno provodi kriminalistička obrada.

„Lice A.J. bit će predato u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu“, navodi se u saopštenju policije.

Dalje aktivnosti se, kako je saopšteno, provode pod nadzorom dežurnog tužioca.

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *