Real nadigrao prvaka Evrope, Musa odigrao dobru partiju

Iako je Panathinaikos pokušao preokrenuti meč u četvrtoj četvrtini i nekoliko puta zaprijetio, Real je uspješno zadržao vodstvo i priveo utakmicu kraju rezultatom 90:86.
dzanan musa odigrao 100-tu utakmicu u dresu real madrida trener ga nahvalio

(Odličan nastup bh. reprezentativca- Foto: X)

Košarkaši Real Madrida prekinuli su seriju poraza pobjedom nad aktuelnim prvakom Evrope, Panathinaikosom, rezultatom 90:86 u četvrtom kolu Eurolige.

Real je ušao odlučno u utakmicu i dominirao u prvoj četvrtini, završivši je rezultatom 28:19. Iako je Panathinaikos u drugoj četvrtini uspio smanjiti razliku, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Reala od 43:38. Ključni trenutak meča dogodio se u trećoj četvrtini kada je Real furioznom igrom došao do prednosti od čak 17 poena, dobivši taj period sa 27:20, što im je osiguralo solidnih +12 za završnicu.

Najbolji u redovima Reala bili su Džanan Musa s 15 poena, tri skoka i tri asistencije, te Facundo Campazzo sa 19 poena i Alberto Abalde s 13.

Kod Panathinaikosa, Kendrick Nunn je predvodio svoju ekipu s 23 poena, tri skoka i četiri asistencije, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.