Bajka iz Soline se nastavlja: Mladost savladala Budućnost iz Banovića (Foto)

Ujedno je to bio i rezultat prvog poluvremena.

(Kažu da sreća prati hrabre, a fudbaleri Mladosti iz Soline ostavili su srce na terenu – Foto: SB/TL)

U drugom kolu Kupa Federacije BiH sigurno najveće iznenađenje napravila je Mladost iz Soline koja je upisala veliku pobjedu protiv Budućnosti iz Banovića. Na kraju bilo je 2:1(2:1).

Odlično su susret otvorili domaći fudbaleri i u 16.minuti preko Almira Kovačevića poveli sa 1:0. Poslije primljenog gola, imali su gosti iz Banovića više loptu u svom posjedu, te to im se isplatilo u 43. minuti kada je Mahir Ramić pogodio za 1:1. Kažu da sreća prati hrabre, a izabranici Samira Jogunčića danas su bili hrabri, borbeni i rastrčani te idući napad sjajnom bravurom Almira Kovačevića ponovo poveli sa 2:1.

Nastavk susreta je donio taktičko nadmudrivanje, gdje su gosti iz Banovića pokušali da dubinskim loptama prema svojim napadačima iskreiraju koju priliku, međutim stameni domaćini su odlično stajali u odbrani i na kraju upisali veliku pobjedu. (TL, FOTO: SB)