GOŠK i dalje bez boda, rezervisti Željezničara sjajni u Gabeli!

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, uz dvije manje šanse za GOŠK.
Fudbal, GOSK, Zeljeznicar
(Nova tri boda izabranika Denisa Čorića- Foto: FKŽ, FB)

U posljednjoj utakmici šestog kola WWin lige BiH, Željezničar je s uvjerljivih 3:0 savladao domaći GOŠK Gabela.

Već u prvoj minuti susreta, Harun Karić je uputio prvi udarac prema golu, no Vasilije Kolak je lako obranio. Golman GOŠK-a bio je prava prepreka za Plave, sa više odbrana tokom utakmice.

Situacija se dodatno zakomplikovala za domaćina u sedmoj minuti. Nakon VAR intervencije, sudija Miloš Gigović je promijenio odluku i umjesto žutog kartona, defanzivcu GOŠK-a Mandiću pokazao crveni karton.

Željezničar je nastavio prijetiti, a Aleksandar Boljević je imao nekoliko pokušaja, no Kolak je svaki put bio na visini zadatka. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, uz dvije manje šanse za GOŠK.

Denis Ćorić je na početku drugog poluvremena uveo Sulejmana Krpića, Amera Hiroša i Abdulmalika Al Jabera, što se pokazalo kao dobar potez. Ipak, Željezničar je probio obranu domaćih tek u 74. minuti, kada je Cvetanoski asistirao Hirošu za 1:0.

Minutu kasnije, Hiroš je ponovo zaprijetio, ali je pogodio prečku. Nedugo zatim, Krpić je povisio na 2:0 nakon asistencije Hiroša, a konačan rezultat 3:0 postavio je Hiroš svojim drugim golom.

Strijelci: Amer Hiroš (74’, 90’), Sulejman Krpić (80’).

Sastavi timova:

NK GOŠK: Kolak, Lagumdžija, Šuta, Lukić, Mizić, Perić, Sipović, Mandić, Ikić, Ljukovac, Mihaljević.

FK Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Marković, Radovac, Karić, Šabić, Mirčevski, Boljević, Dangubić.