Sloga protiv Širokog ostvarila prvu pobjedu u sezoni, na utakmici pokazana dva crvena kartona

sesto kolo wwin lige bih fk sloga - hnk siroki brijeg
(Fudbaleri Sloge ostvarili su vrijednu pobjedu na domaćem terenu – Foto: NK Široki Brijeg)

Dobojska Sloga slavila je prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Tim Vlade Jagodića je na stadionu Luke u Doboju savladao Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču viđen je u 22. minuti kada je Dejan Vidić zatresao mrežu gostiju.

Za najboljeg strijelca Sloge iz prošle sezone ovo je prvi pogodak u novoj takmičarskoj godini.

U nastavku smo vidjeli dva crvena kartona.

Filip Taraba isključen u 60. minuti zbog prekršaja na Toniju Joviću, a nakon što je sudija Haris Halkić koristio pomoć VAR-a.

Taraba je u momentu isključenja bio jedini U21 igrač Širokog na terenu pa je trener Toni Karačić bio primoran u igru poslati drugog igrača zaštićenog godišta. U ovom slučaju to je bio Filip Matić koji je zamijenio Zvonimira Kožulja.

U posljednjih pet minuta snage su brojčano bile izjednačene, s obzirom na to da je direktan crveni karton zaradio i igrač domaćih Dejan Popara, također uz pomoć VAR-a.

Sloga ima pet bodova iz pet utakmica, Široki uz utakmicu više ima osam bodova. (tl)