Sloboda u sudijskog nadoknadi izbjegla poraz protiv Veleža i osvojila prvi bod na Tušnju (Foto/Video)

Nogometaši Slobode i Veleža su u šestom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine podijelili bodove, bilo je 1:1.

Jedini pogodak na utakmici je djelo Dine Halilovića koji je pogodio u 32. minuti susreta nakon asistencije Tine Blaža Lauša.

Prava drama je viđena u 45. minuti susreta. Aldin Hrvanović je oboren u kaznenom prostoru od Lauša, a sudija Sabrija Topalović se nije konsultovao s VAR tehnologijom te je odmahnuo rukom.

Pogledajte taj trenutak…

Opšti utisak je da je Sloboda oštećena za čist jedanaesterac s kojim bi došli do izjednačenja rezultata, a mi zbog nosioca TV prava nismo u mogućnosti prikazati taj detalj.

U nastavku su oba sastava pokušala doći do pogotka, a u tome su uspjeli domaći preko Velizara Janketića koji je, na sjajno nabacivanje Saida Husejinovića, u 92. minuti susreta pogodio za 1:1 i donio veliku radost navijačima Slobode.

Velež je trenutno osmi s pet bodova iz pet odigranih utakmica dok je Sloboda 11. na tabeli s dva osvojena boda.

(IZJAVA MARKA MAKSIMOVIĆA, ŠEFA STRUČNOG ŠTABA SLOBODE)

Sloboda će u sljedećem kolu gostovati kod Igmana u Konjicu dok će Velež na svom terenu dočekati dobojsku Slogu.

Rezultat i strijelci:

Sloboda – Velež 1:1 (Janketić 90+2’ / Halilović 32’) (Kb, Tl, Foto: Darko Zabuš, TL)