Zrinjski iz ‘penala’ do tri boda: Posušje pružilo snažan otpor u Mostaru

HSK Zrinjski Mostar
(Zrinjski teškom mukom došao do tri boda – Foto: HŠK Zrinjski, FB)

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Posušje 1:0 u 5. kolu WWin lige BiH, na domaćem terenu.

Prva ozbiljnija prilika stigla je već u 5. minuti, ali Malekinušićev pokušaj nije ugrozio gol Posušja. Do nove šanse došlo je u 24. minuti, ali Malekinušićev udarac završava u korneru. Posušje je prvi put zaprijetilo u 39. minuti, kada je Rozić šutirao iz slobodnog udarca, ali Marić odbija loptu u korner.

Zrinjski je poveo u 51. minuti iz penala koji je realizirao Kiš, nakon prekršaja Rozića nad Malekinušićem. U 59. minuti dogodila se neobična situacija. Posušje je tri minute igralo bez U21 igrača, što bi moglo dovesti do registrovanja utakmice službenim rezultatom 3:0 za Zrinjski.

Iako je Posušje imalo nekoliko dobrih prilika do kraja, Zrinjski je uspio zadržati minimalno vodstvo i slaviti pobjedu.

Sastavi: HŠK Zrinjski: Marić, Mlinar, Kiš, Mulahusejnović, Malekinušić, Ćuže, Jakovljević, Šunjić, Memija, Kozina.
HŠK Posušje: Galić, Bekavac, Vrgoč, Jenjić, Rozić, Mandić, Marić, Begić, Hanuljak, Boban, Stapić. (tl)