Borac se probudio u drugom poluvremenu i uvjerljivo savladao GOŠK

Banjalučani nastavljaju sezonu s maksimalnim učinkom, dok je GOŠK ostao na dnu tabele sa svih pet poraza.
FK Borac, Banja Luka
(Druga pobjeda ekipe iz Banja Luke u prvenstvu BiH – Foto: FK Borac)

Borac je u petom kolu Premijer lige BiH ugostio GOŠK i upisao očekivanu pobjedu rezultatom 3:0. Iako su Banjalučani igrali tek drugi meč u ligi zbog evropskih obaveza, uspjeli su nadigrati goste iz Hercegovine.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez mnogo prilika, a Borac, iako dominantan, nije uspijevao probiti obranu GOŠK-a. No, u drugom dijelu, stvari su se drastično promijenile. U 55. minuti, Skorup je glavom zatresao mrežu svog bivšeg tima nakon prekida, a samo dvije minute kasnije, Grahovac je udvostručio prednost na asistenciju Srećkovića.

GOŠK je našao se u dodatnom problemu nakon što je Martić zaradio drugi žuti karton u 65. minuti, a Borac je to iskoristio i postigao treći gol u 74. minuti, kada je Kulašin zabio nakon asistencije Marčetića. Borac je imao još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao 3:0.

Borac – GOŠK 3:0

Sastavi:

Borac: Šiškovski, Majers, Srećković, Hasukić, Vuković, Hrelja, Grahovac, Herrera, Carolina, Skorup, Vukčević. Trener: Mladen Žižović.

GOŠK: Kolak, Šuta, Lukić, Mizić, Kaćunko, Perić, Stranput, Ikić, Mihaljević, Martić, Gogić. Trener: Danijel Pranjić.