Drama na Grbavici: Željezničar bez pobjede protiv Sloge

Gosti iz Doboja poveli su autogolom Odinake u 20. minuti, dok je Željezničar dominirao u posjedu, ali nije uspio iskoristiti prilike u prvom poluvremenu.
Sloboda - Zeljeznicar
(Nova podjela bodova u ovom kolu bh. prvenstva – Foto: Darko Zabuš)

Željezničar je u 5. kolu Wwin lige na Grbavici remizirao protiv Sloge Meridian rezultatom 1:1.

Izjednačenje je stiglo u 61. minuti preko Sulejmana Krpića nakon odličnog ubačaja Mirčevskog.

Domaći su nastavili pritiskati, a u 75. minuti Vukojin udarac glavom brani golman Pavlović. Meč je obilježio i sukob na terenu, kada su dvojica navijača utrčala pokušavajući se obračunati s igračima Sloge. Igrači Željezničara su brzo reagovali i spriječili veći incident, pa je susret nastavljen.

U nadoknadi je Boljević postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom Krpića, te je utakmica završena neriješeno.