Tuzla City savladao Bratstvo i stigao do prve pobjede u sezoni (Foto)

U posljednjoj trećini meča Bratstvo je pokušalo doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Tuzla City je tako upisao prvu pobjedu ove sezone, dok je Bratstvo pretrpjelo prvi poraz.

(Izabranici Samira Adanalića stigli do prve pobjede u sezoni- Foto: Tuzlalive.ba)

Tuzla City je u 3. kolu Prve lige FBiH savladao Bratstvo minimalnim rezultatom 1:0. Iako je Bratstvo imalo bolji početak, ključni trenutak dogodio se u 15. minuti kada je Durmiš zatresao mrežu gostiju.

Šest minuta kasnije Osmić nije iskoristio priliku za domaće, a golman Šito je nekoliko puta spasio Bratstvo, uključujući udarce Garčevića i Durmiša.

U sljedećem kolu Tuzla City ide u goste Stupčanici, dok Bratstvo putuje u Goražde.

Prva liga FBiH, 3. kolo:

Tuzla City – Bratstvo 1:0 (Durmiš 15’)

Tuzla City: Fejzić, Durmiš, Imočanin, Huseinbašić, Halilović, Garčević, Osmić, Šećerović, Husejinović, Ćivić, Spahić.
Bratstvo: Šito, Sinanović, Devedžić, Husejnović, Pandžić, Berbić, Ćosić, Smajić, Mehić, Vasiljević, Kojić.

Ranije danas odigrane su još četiri utakmice 3. kola. Stupčanica, Goražde i Gradina slavili su minimalnim pobjedama, dok je Budućnost deklasirala Radnički u Lukavcu. (sb-Foto: Tuzlalive.ba)