Debakl Zrinjskog za kraj evropskog puta!

Zrinjski se nije uspio oporaviti od ovog udarca, a poraz je značio i kraj njihovog puta u Konferencijskoj ligi, s ukupnim rezultatom 7:0 u korist Vitorie.
finale kupa bih fk borac - hsk zrinjski
(Mostarci doživjeli pravi potop-Foto: HŠK Zrinjski)

Fudbaleri Zrinjskog završili su svoj evropski nastup u play-offu Konferencijske lige, gdje ih je portugalska Vitoria Guimaraes savladala s ukupnih 7:0.

Nakon što su u prvom meču u Portugalu poraženi 3:0, Zrinjski je i u Mostaru doživio težak poraz rezultatom 4:0.

Mostarci su u prvih 30 minuta igrali solidno, ali su u završnici prvog poluvremena doživjeli potpuni kolaps. Gosti su poveli u 32. minuti pogotkom Manu Silve iz penala, a dvije minute kasnije Vitoria je imala još jednu veliku priliku, koju je golman Marić uspio zaustaviti.

U 42. minuti, Santos je iskoristio grešku Zrinjskog za 0:2, dok je Oliveira u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena fenomenalnim pogotkom povisio na 0:3.

Drugo poluvrijeme proteklo je mirno do 71. minute, kada je Gustavo da Silva Cunha postigao eurogol s velike udaljenosti za konačnih 0:4. (t)