Neslavan kraj Džumhura: Dobio prvi set sa 6:0, te poslije toga jednostavno stao!

Nakon tri ostvarena brejka u prvom setu, činilo se da Džumhur ide ka sigurnoj pobjedi, ali je Bolt preokrenuo situaciju i osvojio naredna dva seta istim rezultatom – 6:3.
Damir Dzumhur medju 100 najboljih
(Najbolji bh. tenier na kraju završio nastup u prvom kolu – Foto: Arhiva)

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur završio je svoj nastup na US Openu već u prvom kolu kvalifikacija.

Džumhur, trenutno 81. na ATP listi, doživio je poraz od Australca Alexa Bolta, rangiranog na 175. mjestu, rezultatom 2:1 u setovima. Iako je meč započeo impresivno, osvojivši prvi set sa 6:0 za samo 20 minuta, njegov nivo igre značajno je opao u nastavku.

Džumhur je nedavno napredovao na ATP listi nakon trijumfa na Challengeru u Santo Domingu, popevši se na 81. mjesto, što mu je najbolji plasman od 2019. godine.