Euro2024: Austrija pobjedom protiv Poljske blizu osmine finala EP-a!

Austrija blizu osmine finala Evropskog prvenstva

(Austrijanci su odigrali dobru utakmicu i zasluženo su slavili – Foto: X)

Odigrana je prva utakmica 2. kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj između Poljske i Austrije u Berlinu. Slavili su ‘kajzeri’ 1:3 i time su došli vrlo blizu plasmanu u nokaut fazu EP-a u Njemačkoj.

Austrijanci su poveli pogotkom Traunera u 9. minuti. Poravnao je Piatek u 30. minuti.

U drugom poluvremenu Austrijanci su preko Baumgartnera i Arnautovića došli do sigurnog vodstva i treće pobjede u svojoj historiji na kontinentalnim smotrama.

Austrija u dva susreta ima 3 boda, ali pozitivnu gol razliku (3-2), Poljska je posljednja bez bodova (2:5) i vjerovatno je prva reprezentacija bez ikakvih šansi za prolaz dalje.

Večeras u ovoj grupi igraju Nizozemska – Francuska (21 h). (tl)