Mladost iz Soline slavila protiv imenjaka iz Kikača i plasirala se u finale Kupa TK (Foto)

Kakvu utakmicu smo gledali u okviru polufinala Kupa TK između Mladosti iz Soline i istoimenog imenjaka iz Kikača! Sjajna, ‘tvrda’, borbena, ‘prava prvenstvena’ i na kraju pobjeda domaćeg sastava rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika pa se na veliki odmor otišlo bez da su se mreže zatresle.

Drugo poluvrijeme, dosta čvrsto i disciplinovano sr igralo u odbrani sa obje strane. Ključni momenat susreta desio se u 52. minuti kada se nakon gužve pred golom gostiju iz Kikača najbolje snalazi Mirza Porčić i pogađa za 1:0 i – veliko slavlje domaćeg sastava!

Krenuli su gosti na sve ili ništa u nastavku susreta, dok su se domaći bazirali na čekanje prilike iz kontri.

Produžio je sudija utakmicu deset minuta, međutim hrabri domaćini uspjeli su da osujete sve napade gostiju i, na kraju, plasiraju se u veliko finale za područje TK.

Mladost (Solina) – Mladost (Kikači) 1:0 (0:0)

Strijelac: Mirza Porčić (52. minuta)

Mladost (S): Bosankić, Bašić, Ambrešković, Muminović, Malhodžić, Porčić, Fejzić, Alagić, Sprečković, Softić. Trener: Samir Jogunčić

Mladost (K): Bašić, Salihović, Delić, Kavazović, Mujkanović, Osmanagić, Adrović, Mitrović, Vrabac, Šubić, Mulalić. Trener: Nijaz Karić (Tekst i foto: D.E)