Zrinjski deklasirao Tuzla City i poslao ga u niži rang, Borac novi prvak BiH

Ovim porazom je Tuzla City i matematički ispao u niži rang bosanskohercegovačkog fudbala
fudbaleri tuzla cityja nakon poraza od zrinjskog u mostaru zvanicno su ispali iz wwin lige bih
(Plavi iz Simin Hana sele u niži rang takmičenja – Foto: Arhiva/TL)

Fudbaleri Tuzla Cityja su nakon današnjih utakmica Wwin lige Bosne i Hercegovine i zvanično napustili društvo najboljih.

U okviru 32. kola fudbalskog prvenstva Bosne i Hercegovine Zrinjski je s 4:0 savladao Tuzla City.

Poveo je Zrinjski u 15. minuti. Mario Ćuže je prelijepo pogodio desnom nogom dalji ugao iskosa s lijeve strane.

Imao je zatim Nardin Mulahusejnović nekoliko promašenih šansi, ali zatresao je mrežu u 40. minuti.

Nikić je napravio penal nad Malekinušićem, a Mulahusejnović pogađa za 2:0.

Za 3:0 je pogodio Ćuže u 64. minuti utakmice, da bi desetak minuta kasnije Malekinušić završio stvari.

Corda je nedugo zatim zatresao mrežu gostiju, no gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

Zrinjski će tako sezonu završiti na drugom mjestu. Ima pet bodova manje od vodećeg Borca kolo prije kraja, Borca koji je uz veliku pomoć sudijske ekipe stigao do pobjede protiv Igmana i ovjere titule.

Ovim porazom je Tuzla City i matematički ispao u niži rang. Nalazi se na 11. mjestu s 27 bodova, šest manje od sigurne zone.

Posljednje kolo Zrinjskom donosi gostovanje kod Igmana, dok će Tuzla City ugostiti tim Veleža.

U ostalim susretima 32. kola postignuti su ovi rezultati:

Borac – Igman 4:3
Sarajevo – Posušje 1:1
Sloga – Široki Brijeg 2:3
Velež – GOŠK 3:3
Zvijezda 09 – Željezničar 0:5

Sada je jasno da je Borac novi prvak, a da Wwin ligu napuštaju Tuzla City i Zvijezda 09.