Sloboda s ‘kreča’ slavila protiv Goražda i učvrstila vodeću poziciju na tabeli (Foto)

Valja reći da je Sloboda bila ubjedljivo bolji tim,. a da je u tri navrata mrežu gostiju spasila vratnica

U okviru 24. kola Prve lige Federacije BiH, fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su danas na Tušnju ekipu Goražda rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Kenan Delić u 70. minuti nakon šuta sa 11 metara.

Prethodno je Husejinović šutirao ka golu Goražda, a jedan gostujući igrač loptu je zahvatio rukom i dosuđen je “penal”.

U sudijskoj nadoknadi vremena sjajnu priliku imao je Dervišagić, ali je u situaciji “jedan na jedan” šutirao u raspoloženog golmana Brajlovića.

Valja reći da je Sloboda bila ubjedljivo bolji tim svih 90 i “kusur” minuta, a da je u tri navrata mrežu gostiju spasila vratnica.

Poslije ovog kola, Sloboda je vodeća na tabeli sa 57 bodova, dok Stupočanica, koja je danas u Srebreniku pobijedila Gradinu (0:2) ima 52 boda.

U narednom kolu Sloboda gostuje u G. Rahiću, dok Stupčanica dočekuje Zvijezdu iz Gradačca koja je danas u Kaknju remizirala protiv Rudara 1:1. (tl – Foto: Darko Zabuš)