Zrinjskom derbi protiv Željezničara, dva gola Kunića

0
79

Zrinjski je u derbiju 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvario pobjedu protiv Željezničara na svom terenu (2:1), a oba gola za Plemiće postigao je Petar Kunić.

Mostarski klub došao je u prednost u 35. minuti. Nakon kornera Gojković je glavom spustio loptu za Kunića, koji je zatresao mrežu “plavih”.

Na početku drugog poluvremena Osim je morao mijenjati, jer se povrijedio Ermin Zec. Ušao je u igru Veselinović, a upravo je on u 56. minuti asistirao Štiliću za izjednačenje.

U 67. minuti gostujući tim propustio je veliku šansu –  Štilić je pogodio stativu.

Plemići su se borili i nisu odustajali, a u 80. miniti Kunić je pogodio drugi put i doveo domaće u prednost od 2:1.

Samo dvije minute nakon gola, Željezničar je mogao uzvratiti. Krpić se našao u velikoj šansi, no odbranio mu je golman Zrinjskog.

U drugoj današnjoj utakmici Radnik i Široki Brijeg igrali su bez golova.

Jučer je Velež u zenici pobijedio Čelik 1:0, a istim rezultatom Mladost je pobijedila Zvijezdu 09.

Sutra igraju Sloboda – Sarajevo (14,30), te Borac – Tuzla City (16). (tl)