Zrinjski u magli ulovio tri boda protiv Radnika

U vrlo teškim uvjetima, jer je Bijeljina bila okovana maglom, Zrinjski je rezultatom 2:0 slavio protiv Radnika u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tvrd meč je najavljivao i trener gostiju Mladen Žižović i upravo tako je bilo. U prvom poluvremenu Zrinjski je kontrolisao igru, ali većih prilika nismo imali.

Izdvaja se pokušaj Milana Vušurovića kada je šutirao preko gola iz dobre pozicije za domaće, dok je Miljan Govedarica kod gostiju bio neprecizan. Poluvrijeme je završeno bez golova.

U nastavku je magla bila sve veća, pa su uvjeti bili zaista vrlo teški za odigravanje meča. To se odrazilo i na kvalitet utakmice, pa smo prvi šut u okvir gola na današnjem meču imali, vjerovali ili ne, u 69. minuti.

Tom prilikom Nemanja Bilbija je šutirao glavom iz kornera, a Kozić je odlično intervenisao i spasio svoj tim.

Trenutak odluke dogodio se u 82. minuti. Lopta je došla u petercu do Slobodana Jakovljevića kojem nije bilo teško da usamljen pogodi glavom za vodstvo Plemića.

Do kraja utakmice domaćin je krenuo po izjednačenje, da bi Trebotić u posljednjim trenucima pogodio za 0:2 nakon kojih Zrinjski bilježi vrlo vrijedna tri boda.

Danas su još igrali: Tuzla City – Sarajevo 0:0, Velež – Široki 2:1, dok sutra igraju Borac – Željezničar.

Jučer je Mladost pobijedila Slobodu 2:0, dok su Olimpik i Krupa remizirali 1:1.