Zrinjski na krilima Ćorluke slavio u hercegovačkom derbiju

Zrinjski je slavio u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega na stadionu Pod Bijelim brijegom, sa 2:1, u zaostaloj utakmici 8. kola Premijer lige BiH.

Početak susret nije nagovještavao takav rasplet, s obzirom da u petoj minuti veliku šansu propuštaju gosti. Šutirao je Pervan, a loptu na liniji zaustavio stoper domaćih Jakovljević.

Potom Plemići preuzimaju inicijativu, a u vodstvo dolaze tokom 23. minute, kada na ubačaj Zlomislića, dobro u šesnaesterac Širokog utrčava Ćorluka i uklizavajući prosljeđuje loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije Zrinjski je udvostručio prednost. Ovog puta je novopečeni reprezentativac BiH Josip Ćorluka bio u ulozi asistenta, a na njegov pas kroz sredinu kaznenog prostora dobro je reagovao Ivančić, koji poentira za 2:0.

Širokobriježani su počasni gol postigli na samom kraju susreta, u sudijskoj nadoknadi, kada je Jakovljević loptu poslao u vlastitu mrežu.

Zrinjski je osvojio tri boda sa kojima je preskočio Širokobriježane na tabeli i sada se nalazi na četvrtoj poziciji tabele PLBiH. (sc, tl)