Zmajevi rasturili Bugarsku: Bosnićevi puleni “trpali” do +39 razlike!

Tako se odgovara na probleme. Tako se igra za državni grb. Ovako kako su pokazali košarkaški reprezentativci BiH večeras u dvorani hotela Hill s na Ilidži protiv Bugarske, koju su rastavili na proste sastojke pobijedivši s nevjerovatnih 88:49.

Tako se igra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine: Zmajevi rasturili Bugarsku na Ilidži
Susret trećeg kola kvalifikacija za Eurobasket otvorili su naši momci na idealan način, poveli sa 11:0 i pritom protivniku dozvolili da prve poene upište tek u petoj minuti.

U istom ritmu naši momci su nastavili da melju zbunjenog rivala do kraja prve četvrtine, koju zaključuju sa 22:11, a zatim već na polovini druge dionice trojkom Atića “bježe” na čak 21 poen distance (34:11).

Potpuno su reprezentativci BiH u tim trenucima “zatvorili” vanjski šut Bugarske, a brzim izmjenama pasova u napadu pravili haos na protivničkoj polovini terena. Poentirali su Zmajevi na sve načine, od Robersona do Kamenjaša – svi su trpali u koš.

U takvom raspletu, razlika je konstantno rasla, do 45:21 na kraju poluvremena.

Početkom drugog poluvremena uslijedio je mali pad, Bugari su kreirali seriju 7-0 i smanjili na 49:28, ali Bosnić brzo time-outom gasi požar i vraćamo se na kolosjek dominacije. Uz dvije vezane trojke Čampare dižemo na 65:36 u 29. minuti, treću dionicu zaključujemo sa 67:39.

U zadnjoj četvrtini posao naši reprezentativci završavaju uz veoma ozbiljan pristup, poenima iskusnog Miloševića na pet minuta prije kraja stvaramo razliku od 32 poena (76:44), a ubačajem Čampare sa linije slobodnih bacanja imamo prednost od 81:47 u 38. minuti.

Utakmicu zaključujemo uz ubjedljivi trijumf od 88:49, najubjedljiviji u više od 20 godina, koji nam širom otvara vrata plasmana na Evropsko prvenstvo. U slučaju eventualne pobjede nad Latvijom u nedjelju, nema sumnje da će taj cilj biti i ostvaren.

BiH – Bugarska 88:49 (22:11, 23:10, 22:18)

BiH: Čampara 7, Lazić 4, Milošević 10, Gegić 7, Penava 7, Vrabac 7, Atić 9, Kamenjaš 12, Pašalić, Sejfić, Roberson 11. Sulejmanović 10.