Željezničar u revanšu savladao Narvu Trans i plasirao se u 2. pretkolo Evropske lige

0
492

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u 2. pretkolo Evropske lige, nakon što su u revašu  savladali estonsku ekipu Narva Trans s 3:1.

Nakon izrazito oprezne igre u prvih nekoliko minuta meča, gosti iz Estonije u 5. minutu dolaze do pogotka iz prve šanse na utakmici. Nakon odličnog udarca Dmitryja Proshina koji je od prečku odbranio golman Željezničara Vedran Kjosevski, na loptu je natrčao Viktor Plotnikov i glavom doveo Narvu Trans u vodstvo.

Pritisak aktuelnog viceprevaka BiH isplatio se u 25. minutu kada raspoloženi Zajmović postiže pogodak za poravnanje rezultata.

Četiri minuta kasnije Željezničar dolazi do preokreta, kada se novi napadač tima s “Grbavice” Sulejman Krpić nakon kornera najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i matirao golmana Kotenka.

Treći gol za Željezničar i svoj drugi na ovom susretu, osam minuta prije isteka regularnog dijela meča nakon odličnog kontranapada predstavnika BiH postigao je Krpić. Tim pogotkom konačno je riješeno pitanje pobjednika prvog pretkola Evropke lige. (f, tl)