Ubjedljiv trijumf košarkašica Jedinstva Dženexa protiv Igmana, sjajno prvo poluvrijeme (Foto)

U susretu 18. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli Jedinstvo Dženex pobijedilo ekipu Igmana rezultatom 82:63 (30:12, 25:13, 10:23, 17:15).

Tuzlanke su odlično odigrale prvo poluvrijeme, riješile su ga u svoju korist s 55:25, tako da im nije bilo teško sačuvati pobjedu.

Domaći sastav predvodile su Kayera Eaton sa 22 poena i 9 asistencija, toliko je ubacila i Naida Ruščuklić, dok je Elma Feukić susret završila sa 17 poena. Po 8 poena ubacile su Lana Jurčenko i Adna Razić (uz 6 skokova).

U ekipi Igmana pet igračica upisalo se u strijelce, a najefikasnije su bile Marijana Šehovac sa 18 (13 skokova), Anđela Lalović sa 14 (11 skokova), Svjetlana Papčević sa 13, te Mirela Mujović sa 12 poena.

Jedinstvo je ostvarilo sedmu pobjedu uz 11 poraza, dok je Igman ostao na 5 pobjeda upisavši 13-ti poraz. (mp, tl – Foto: Miro Petrović)