Ubiparip donio Tuzla Cityju prvu pobjedu protiv Slobode (Foto)

0
232

U susretu 7. kola Premijer lige BiH, ekipa Tuzla Cityja pobijedila je na Tušnju Slobodu rezultatom 2:1 (0:0).

Oba pogotka za „plave“ iz Simin Hana postigao je Vojo Ubiparip.

Prvi put se u strijelce upisao u 62. minuti sa 11 metara. Prethodno je Amar Beganović nepropisno u 16-ercu zaustavio Nermina Crnkića i dosuđen je kazneni udarac, a Ubiparip je golmana gostiju poslao na jednu stranu, a loptu na drugu za 1:0.

Treba reći da je ovaj igrač u 52. minuti, na dodavanje Ivana Sesara, imao “zicer”, izbio je sam pred golmana Slobode, ali je ovaj čudesno odbranio njegov udarac.

Sloboda je uzvratila u 76. minuti. Tek što je ušao u igru, gol za „crveno-crne“, na dodavanje Almira Bekića, postigao je Toni Livančić.

Međutim, radost igrača Slobode trajala je do 86. minute. S desne strane povratnu loptu poslao je prema Ubiparipu Ajdin Nukić, a prvi strijelac Tuzla Cityja sa oko 15 metara nepogrešivo je poslao uz samu stativu golmana Nikole Lakića.

Ovo je, ujedno, prva pobjeda Tuzla Cityja u četiri međusobna susreta sa Slobodom, odnosno, u šest, računajući i dva susreta u Kupu BiH, ali je tada ekipa iz Simin Hana igrala u Prvoj federalnoj ligi i to pod imenom Sloga. (mp, F, Foto: DZ – MP)