Tuzla City s igračem manje poražen u Banjoj Luci

0
116

Banjalučki Borac je večeras na svom terenu stigao do četvrtog vezanog trijumfa u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a ovaj put je bio bolji od Tuzla Cityja s 2:0 (1:0).

Trenutak koji je prelomio ovaj susret dogodio se u 42. minuti, kada je Stojan Vranješ bio u lijepom prodoru, u kaznenom prostoru ga s leđa povlači Samir Efendić, a sudija Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku. Uz to, pokazao je i crveni karton Efendiću, što je definitivno bio ključni trenutak utakmice. Siguran realizator penala bio je Stojan Vranješ.

U nastavak je Borac ušao agresivno kako bi što prije riješio pitanje pobjednika, a do drugog gola su Banjalučani stigli već u 52. minuti.

Tada je korner izveo Crnov, pronašao Vranješa, čije su šuteve igrači Tuzla Cityja dva puta blokirali, a onda je lopta došla do Kajkuta, koji trese mrežu Fejzića.

Do kraja je ostalo 2:0 pa je Borac slavio četvrti vezani trijumf u Premijer ligi, koji ga dovodi do 4. mjesta, s kojeg je skinuo upravo večerašnjeg protivnika.

Oba tima imaju po 24 boda, ali Banjalučani imaju bolju gol razliku. Borac je sada na samo četiri boda od prvoplasiranog Sarajeva. (Scs, tl – Foto: Arhiva)