Tuzla City na Pecari deklasirao Široki Brijeg i preuzeo vrh tabele

0
265

Fudbaleri Širokog Brijega poraženi su na svom terenu od Tuzla Cityja rezultatom 1:3 u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zahuktali Tuzla City u pozitivnom raspoloženju stigao je na Pecaru i tu se pokazao kao vrlo kvalitetan rival.

Ipak, domaćin je otvorio meč na najbolji mogući način. Već u 12. minuti Pecara je pozdravila pogodak Marića nakon lijepog napada kojeg su izveli Širokobriježani. I nakon toga Široki je imao sjajnu šansu, ali je Bagarić bio neprecizan u situaciji ‘jedan na jedan’ sa Fejzićem.

Nakon toga, Tuzlaci su se razigrali, a prvi je zaprijetio Jovo Kojić. To je bio uvod u dešavanja iz same završnice prvog dijela. Igrao se 40. minut kada je dosuđen penal za goste, a raspucani Vojo Ubiparip postigao je gol za poravnanje.

Drugi dio otvoren je odlično za goste, a Said Husejinović je pogodio za ekipu iz simin Hana i tako doveo City u vodstvo – 1:2.

Široki se morao nakon primljenog gola otvoriti, a kazna je uslijedila u 63. minuti kada je Ubiparip postigao još jedan pogodak i tako doveo svoju ekipu na korak od trijumfa.

Ovop je prvi put da je Tuzla City na Pecari postigao gol, a ova tri ostvario je i prvu pobjedu protiv Širokog Brijega.

Široki Brijeg – Tuzla City 1:3 (Marić 12’ / Ubiparip 40’, 63’ Husejinović 49’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.

FK Tuzla City: Fejzić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković. (SCsport, tl)

U drugoj večerašnjoj utakmici Sarajevo je pobijedilo Zvijezdu 09 sa 2:0.