Slobodini “poletarci” startali pobjedom u Sanskom Mostu

0
338

Od ove sezone u Prvoj federalnoj rukometnoj ligi takmiči se druga ekipa RK Slobode, a debi su imali u Sanskom Mostu gdje su pobijedili ekipu Sana 7 rezultatom 29:22 (16:13).

Ekipa, koju je vodio Nedim Đug, od početka je pokazala da je došla po pobjedu, koju su zasluženo stekli u dinamičnoj i na momente “oštroj” utakmici.

Sudije su dosudile čak 15 “sedmeraca”, od kojih Tuzlacima 9 (realizovano 6), a domaćinu 6 (realizovano 5).

Igrači su na klupi za kažnjene igrače proveli ukupno 26 minuta, od čega domaći 16, a Slobodini 10 minuta.

Za domaće su najviše pogodaka postigli Gojko Blagojević 10 i  Alis Ibričić 5.

Strijelci za Slobodu bili su: Kerim Torlaković 7, Bakir Pirić 6, Omar Karahodžić 5, Ermin Jusić 4, Dino Mehić 3, a po jedan gol postigli su Adi Omeragić, Muharem Milkunić, Renato Čajić i Amir Imamović. (tl)