Sloboda u Bijeljini vodila, a na kraju izgubila

0
88

Sjajan meč smo danas gledali u Bijeljini, gdje je Radnik u 12. kolu Premijer lige dočekao tuzlansku Slobodu.

Vidjeli smo pravu golijadu, palo je pet golova, a Radnik je na kraju slavio sa 3:2 i došao do tri boda.

Sloboda je prva postigla gol i to dosta rano. Probleme za Radnik je nagovijestio Martelat pokušajem iskosa u 5. minuti, tada je lopta otišla preko gola, ali četiri minute poslije bili su gosti precizniji.

Tada je pogodio Edis Smajić, koji se vratio u startnu postavu kluba iz Tuzle. Bilo je to 0:1 za Slobodu.

Nakon toga se Sloboda povukla, Radnik preuzeo inicijativu, a brzo je iz takve postavke snaga na terenu došlo izjednačenje.

U 21. minuti je nakon centaršuta Velibora Đurića šutirao je Mahir Karić, a loptu u svoju mrežu poslao je Amar Beganović.

Ubrzo je došlo do potpunog preokreta.

Igrala se 36. minuta kada su Bijeljinci odigrali lijepu akciju, koju je golom krunisao Nedim Mekić za 2:1.

Kada se činilo da tim Mladena Žižovića drži sve pod kontrolom, Demir Peco je pogriješio i skrivio penal u 42. minuti. Odgovornost je preuzeo Omar Pršeš i pogodio za 2:2.

Dosta otvorenu igru oba tima smo vidjeli i na startu drugog dijela, ali su ekipe ipak nešto teže dolazile do pravih prilika.

U 72. minuti pada odluka o pobjedniku ovog susreta. Dosuđen je slobodnjak za Radnik, izveo ga je strijelac drugog gola Mekić, koji je pred golom Lakića pronašao Karića, a on pogađa dobrim udarcem glavom za 3:2.

Do kraja nije bilo promjene pa je Radnik upisao tri boda, koja ga vode na četvrto mjesto. Sloboda je deveta.

Radnik – Sloboda 3:2

Radnik: Bilobrk, Bečelić, Radović, Simonović, Šubert, Mekić, Peco, Hasanović, Maksimović, Đurić, Karić.

Sloboda: Lakić, Ivetić, Beganović, Bekić, Jusić, Salihović, Pršeš, Smajić, Livančić, Martelat, Mujagić. (Scs, tl)