Sloboda se dobro držala, ali bodovi pripali Zrinjskom

Zrinjski je prvim pogotkom nakon skoro 300 minuta igre i minimalnom pobjedom nad Slobodom (1:0) u Mostaru najavio izlazak iz krize.

Domaći tim na stadionu pod Bijelim brijegom od samog početka meča krenuo je agresivno na gol Tuzlaka, već u petoj minuti Bilbija glavom pogaša prečku. Desetak minuta kasnije isti igrač je imao dvije odlične šanse, jednu za drugom, ali vratar gostiju Golubović bio je na visini zadatka.

Zid Slobode probijen je u 21. minuti, Anesu Mašiću nije bilo teško da poentira nakon što mu je kao na tacni loptu servirao Ognjen Todorović u gužvi pred golom gostujućeg sastava.

Zrinjski je zatim nastavio napadati, ali i Sloboda je zaprijetila nekoliko puta. Najbliži izjednačenju bio je Dženis Beganović, novi igrač Slobode, kada je u 40. minuti pogodio stativu, a u istoj akciji s desetak metara prebacio je gredu.

U drugom poluvremenu igra se umrtvila, ritam je znatno opao, ali opet se moglo ubilježiti po nekoliko polušansi na obje strane. Više od igre imali su Plemići, ali Sloboda je ponovo blizu izjednačenja bila osam minuta prije kraja, kada je šut Amara Beganovića glavom prohujao pored stative gola Zrinjskog.

Ipak, do samog kraja nije bilo novih pogodaka te je Zrinjski sa 1:0 upisao tri boda koja ga vraćaju u igru za vrh tabele, dok Slobodu može donekle utješiti činjenica da je u nekoliko navrata zabrinula favoriziranog domaćina.

U cjelini, bila je ovo vrlo slaba nogometna utakmica.

Zrinjski – Sloboda 1:0 (Mašić 21’)

ZRINJSKI: Horkaš, Barbarić, Stojkić, Jakovljević, Enin, Tičinović, Trebotić, Todorović, Filipović, Bilbija, Mašić.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Uzelac, A. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Husejinović, Dž. Beganović, Mujagić, Maksimović, Predragović.