Sloboda savladala Borac, strijelac zlata vrijednih bodova Mujagić (Foto)

Sloboda je na Tušnju došla do minimalne pobjede protiv Borca (1:0) u utakmici 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pogotkom Abida Mujagića. Banjalučani su tako nastavili negativnu tradiciju. Osam godina nisu slavili na Tušnju, a ovaj poraz sigurno da je dodatno pojačao glasine da bi Vlado Jagodić mogao biti smijenjen do zimske pauze.

Na početku utakmice Jovo Lukić je imao dvije prilike, no nijednom Adnan Golubović nije imao problema. Prvi udarac u okvir Borca uputio je Pezer u osmoj minuti kada je šutirao ravno u Bojana Pavlovića. Veliku šansu imao je Almedin Ziljkić u devetoj minuti kada je snažno šutirao pored gola iz dobre situacije.

Nakon nekih manjih šansi, uslijedila su uzbuđenja. Prvo je Said Husejinović poslao loptu malo preko gola sa 20-ak metara u 22. minuti, a minutu poslije Stojan Vranješ je lijepo pokušao između dva igrača Tuzlaka, no lopta je otišla malo pred gola.

Sloboda je došla do prednosti u 38. minuti kada je Amar Beganović sjajno centrirao za Abida Mujagića koji je pogodio glavom.

Golmani su obilježili prvo poluvrijeme, a Golubović je fantastično odbranio pokušaj Vranješa u 44. minuti, dok je odličnu odbranu imao Pavlović nakon šuta Nemanje Tomaševića u finišu prvog dijela. Tuzlaci su sjajno otvorili drugi dio utakmice i na početku imali nekoliko šansi.

Prvo je u 50. minuti Mujagić zakasnio na jednu loptu, a u nastavku akcije neprecizan je bio Husejinović. Dvije minute poslije Pezer je veoma dobro pokušao, no Pavlović je još jednom odlično intervenisao. Novu šansu imao je Dženis Beganović u 54. minuti kada golman Banjalučana nije imao velikih problema.

Ristić se našao u odličnoj prilici u 56. minuti, no šutirao je ravno u Pavlovića. Nakon dugo vremena Borac je zaprijetio u 63. minuti kada je izblokiran udarac Lukića. Udarac Vranješa sa distance u 69. minuti odbranio je Golubović.

Sjajnim startom Jovanović je u 81. minuti zaustavio Maksimovića i tako spriječio možda čist pogodak. Tuzlaci su do kraja utakmice uspjeli sačuvati stečenu prednost i tako doći do važne pobjede.

FK Sloboda – FK Borac 1:0 (Mujagić 38’)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Ristić, Jusić, A. Beganović (Sloboda), Radulović, Predragović (Borac).

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Ristić (od 68. minute Maksimović), Tomašević, A. Beganović, Devedžić, Pezer, Dž. Beganović, Husejinović (od 89. minute Kurtalić), Mujagić (od 92. minute Alić), Predragović.

FK BORAC: Pavlović, Jovanović, Vojnović (od 63. minute Meleg), Milojević, Dujaković (od 83. minute Borovčanin), Ćosić (od 73. minute Ćosić), Brtan (od 73. minute Radulović), Vranješ, Ziljkić, Zakarić (od 73. minute Georgiev), Lukić. (sc,tl, foto: darko zabuš)