Sloboda remizirala u Doboju kod Kaknja

0
584

Danas su u oviru osmog kola BHT Premijer lige u Doboju kod Kaknja snage odmjerili Mladost i Sloboda, a konačan rezultat dvoboja glasio je 1 : 1.

Ordagić je već u prvom minutu susreta imao šansu da postigne gol, međutim sebi je dao predug for, te ga je odličnom intervencijom zaustavio Bukvić.

Nekoliko minuta kasnije, Mladost je pokušala preko Dilavera, ali uspjeli su izboriti samo korner. Nakon ovog udarca iz uglua, u 8. minutu isti igrač trese mrežu Muminovića i svoju ekipu dovodi do prednosti od 1:0.

U dvanaestom minutu Benović je lukavim udarcem sa 30-ak metara pokušao matirati Muminovića, ali prečka zaustavlja njegov udarac te rezultat ostaje nepromjenjen.

U nastavku poluvremena Mladost je iz nekoliko poluprilika zapruijetila ali nisu uspjeli još jednom savladati Muminovića.

Sloboda se pred kraj prvog djela igre oslobodila, te su u nekoliko navrata preko Krpića i Zilkića zaprijetili golu Mladosti.

Danas agilni Grahovac je u 40. minutu probio po desnoj strani, te uputio odličan centaršut, ali Krpić i Jahić kasne, te lopta odlazi u aut.

Samo dvije minute kasnije, Krpić se izvukao na desnu stranu, te uputio centaršut. Regoje ne reaguje baš najbolje, te lopta stiže do Ćuluma koji matira Bukvića i postavlja konačan rezultat poluvremena od 1:1.

u drugom poluvremenu mnogo otvorenija igra obje ekipe. Na startu ovog djela igre nešto konkretnija je bila domaća ekipa, koja je preko Hiroša i Mišića zaprijetila, ali bez promjene rezultata.

Sloboda se sredinom drugog djela igre oslobodila, te su preko Ordagića, Lazevskog i Krpića imali nekoliko prilika, međutim odbrana Mladosti je odlično reagovala i rezultat se nije mijenjao.

Do kraja susreta Sloboda je bila nešto bolji protivnik, ali promjene rezultata nije bilo, te je meč završen sa 1:1. (SCsport)