Sloboda promašivala i doživjela ubjedljiv poraz protiv Sarajeva

0
67

Fudbaleri Sarajeva upisali su pobjedu u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Slobode rezultatom 3:0.

Branilac titule je na najbolji mogući način otvorio ovaj susret. Igrao se peti minut kada je Haris Handžić glavom pogodio nakon uigrane akcije poslije kornera i tako doveo bordo tim u vodstvo.

Vrijedno je naglasiti da su gosti imali lijepu priliku kada je Almir Bekić već u drugoj minuti istrčao sam ispred Vladana Kovačevića, ali je loptu poslao daleko preko gola.

Bekić je već nakon 13 minuta napustio igru zbog povrede, što se itekako odrazilo na igru Tuzlaka u napadu.

U finišu prvog dijela vidjeli smo najveću priliku za goste. Tony Livančić je bio sam ispred Kovačevića na sedam metara udaljenosti, ali je šutirao direktno u mladog golmana Sarajeva.

Još jednu sjajnu priliku Sloboda je propustila u 68. minuti. Ajdin Mujagić je pokušao makazicama, ali je lopta otišla malo pored gola.

Kazna je uslijedila u 76. minuti. Anel Hebibović i Benjamin Tatar odigrali su odličan dupli pas i izigrali odbranu domaćih, inače, najslabiji dio tima već na posljednje dvije utakmice, a prvi navedeni je pogodio u praznu mrežu gostiju.

Do kraja je Hebibović postigao još jedan gol za sigurnu i uvjerljivu pobjedu, pa je Sarajevo došlo do sedmog boda ove sezone, dok je Sloboda ostala na četiri. Reporter je u TV prenosu iznio podatak da tuzlanski tim na Koševu nije pobijedio 38 godina.

Prvi put Tuzlaci su na Koševu pobijedili 30. maja 1971. godine 0:1 (strijelac Jusić), a drugi put 10. oktobra 1981. godine 1:4 (Tomić 2 gola, Smajlović i Mehinović, strijelac za Sarajevo Pašić).

Sarajevo – Sloboda 3:0 (Handžić 5’, Hebibović 76’, 85’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 3.500. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Gavrić, Handžić (Sarajevo), Beganović, Salihović (Sloboda).

SARAJEVO: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Letić, Gavrić (od 65’ Mustafić), Đokanović, Milanović, Guzina (od 59’ Velkoski), Handžić (od 75’ Šabanović), Tatar.

SLOBODA: Lakić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al. Bekić, Beganović, Salihović, Pršeš, Martelat, Bekrić, Am. Bekić. (Scsport, tl)