Sloboda na Tušnju poražena protiv Sarajeva (Foto)

Lider Premijer lige BiH ostvario je na Tušnju protiv Slobode četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i povećao je prednost na tabeli ispred prvih pratilaca.

Ekipa Sarajeva novi trijumf je upisala na terenu stadiona Tušanj, protiv domaćina Slobode 2:3 (1:2).

Već u uvodnim minutama igra je bila potpuno otvorena, oba sastava su stvorila po nekoliko pristojnih prilika. Nešto veću terensku inicijativu imao je bordo tim, koji je i došao do vodstva u 27. minuti.

Bila je to sjajna solo dionica Matthiasa Fanima, koji je projurio kroz sredinu terena pored nekoliko domaćih fudbalera, istrčao ispred Golubovića i savladao vratara Slobode za 0:1.

Tuzlaci do izjednačenja dolaze u 43. minuti. Bio je to bizaran pogodak, Predragović je ubacio nakon prekida, Džafić neoprezno istrčao, a Jusić uspio prebaciti loptu iza sebe, koja nakon visokog luka završava u mreži Sarajeva.

No, svega dvije minute kasnije, aktuelni prvak ponovo vodi. Nakon centaršuta sa strane smušeno reaguje odbrana Slobode pto koristi iskusni Mersudin Ahmetović i poentira za 1:2 pred sami odlazak ekipa na odmor.

Početkom drugog dijela Sloboda je agresivnije krenula prema golu gostiju, ali osim opasnog prizemnog šuta Predragovića, kojeg zaustavlja Džafić, ne uspijeva stvoriti konkretnije šanse.

S druge strane, Sarajevo je prijetilo u kontrama, ali Rahmanović, Fanimo i Ahmetović ipak ne uspijevaju iskoristiti višak prostora na protivničkoj polovini da povećaju prednost svog tima. Barem ne do 77. minute.

Tada je Fanimo postigao svoj drugi pogodak na meču za 1:3. Prethodno je Rahmanović propustio kolosalnu šansu s nekoliko metara, lopta je došla do Engleza, koji zatim sigurno poentira.

Kada se činilo da će meč završiti tim rezultatom, dvije minute prije završetka lijep pogodak postiže Dženis Beganović šutem iz drugog plana sa nekih dvadedesetak metara. Tuzlaci su potom dodatno pritisnuli goste, ali nisu uspjeli poravnati do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Sloboda – Sarajevo 2:3 (Jusić 43′, Dž. Beganović 88′ – Fanimo 27′ i 77′, Ahmetović 45′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Zoran Grbić (Prijedor).

SLOBODA: Golubović, Jusić, Kurtalić, Tomašević, Maksimović, Mujkić, Beganović, Predragović, Beganović i Husejinović.

SARAJEVO: Džafić, Pidro, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Sušić, Pejović, Rahmanović, Fanimo, Tatar i Ahmetović. (sc, tl)