Sarajevo u derbiju bolje od Širokog, šesta pobjeda u nizu “bordo” tima

0
69

Fudbaleri Sarajeva u derbiju 11. kola slavili su rezultatom 2:0 protiv Širokog Brijega i tako dodatno učvrstili prvu poziciju na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica nije imala dobru uvertiru, makar kada je gostujući tim u pitanju. Trener Toni Karačić je za meč prijavio svega 13 igrača zbog bolesti i nedostupnih fudbalera, nakon čega je uzaludno tražena i odgoda duela.

U 39 minuti pos5tignut je prvi pogodak. Velkoski je ubacio iz kornera, a Haris Handžić je glavom donio prednost Sarajevu koju su domaći zadržali do poluvremena.

U nastavku je bilo evidentno da Široki Brijeg nema mnogo snage da zaprijeti domaćem timu. Igrao se 68. minut kada je domaćem timu poništen gol zbog diskutabilno dosuđenog ofsajda, a strijelac je bio Andrej Đokanović.

Sve je riješeno u 80. minuti kada su domaći postigli drugi gol. Amar Rahmanović je napravio vrlo dobar prodor, imao i malo sreće da mu se u noge odbije lopta, ali je onda vrlo lijepo matirao ovaj put nemoćnog Zlomisilća.

Rezultati 11. kola:
Tuzla City – Zrinjski 0:4, Velež – Sloboda 3:0, Radnik – Borac 1:0, Olimpik – Željezničar 0:3, Krupa – Mladost 0:1, Sarajevo Široki 2:0.