Sarajevo poraženo od Celtica, Edoardo odveo Škote u Evropsku ligu (Foto)

Fudbaleri Celtica plasirali su se u grupnu fazu Evropske lige nakon pobjede nad Sarajevom rezultatom 1:0 u Zenici. Tako je u play-offu okončan evropski put bordo tima ove sezone.

Borbeno Sarajevo nije moglo više od minimalnog poraza: Edouard odveo Celtic u Evropsku ligu

Utakmica, koja se igrala na Bilinom polju u Zenici, u prvom dijelu nije ponudila mnogo uzbuđenja i prilika ni na jednoj strani.

Igralo se baš onako kako je Sarajevu odgovaralo. Celtic je kontrolisao igru i posjed lopte, ali bordo momci su odlično zatvarali ofanzivce gostiju i nisu dozvolili veću šansu.

Sarajevo, koje je šanse čekalo iz kontri, istrčalo ih je nekoliko na solidan način, pa je tako Bejnamin Tatar dobro zaprijetio u 13. minuti, ali je lopta od golmana Barkasa otišla u korner.

Škoti su najbolju šansu u prvom dijelu imali u 40. minuti. Edouard je ostavio loptu za Elyounoussija, a norveški reprezentativac iz prve šutira direktno u Kovačevića. Bez golova se otišlo na odmor.

Isti igrač je imao prvu prijetnju na otvaranju nastavka, ali je u 52. minuti ponovo šutirao direktno u Kovačevića. Ovoga puta, istina, šut je bio sa prilično veće udaljenosti.

Uslijedila su dva kornera, po jedan na obje strane, nakon kojih se mogao promijeniti rezultat, ali niti Ajer za Celtic, niti Miličević za Sarajevo, nisu uspjeli dobro zahvatiti loptu nakon odličnih ubačaja.

Od 65. minute gosti su počeli nešto više prijetiti. Prvo je Christie silovito šutirao preko gola, a onda je nakon kornera volej udarac uhvatio Elhamed, ali lopta odlazi tik pored stative.

To kao da je bio uvod u dešavanja iz 70. minute. Agilni Christie je pronašao prostor za udarac, a loptu Kovačević odbija na nogu Edouarda kome nije bilo teško da pogodi gol Sarajeva.

Nakon gola, sve je išlo na stranu Celtica. Gosti su bili sve opasniji, jer su imali više prostora u napadu, a Kovačević je u dva navrata spasio svoj tim, te jednom Đokanović nakon udarca Taylora, kada je izbacio loptu koja je već prošla golmana Sarajeva.

Ostalo je 1:0 tako da Celtic ide u grupnu fazu Lige prvaka. Ipak, sasvim sigurno je da navijači Sarajeva ne trebaju biti razočarani nakon ovogodišnjeg evropskog puta koji je okončan na posljednjoj stanici uoči grupne faze.

Sarajevo – Celtic 0:1 (Edouard 70’)

Stadion: Bilino polje (Zenica). Gledalaca: /. Sudija: Benoit Bastien (Francuska). Žuti kartoni: Dupovac, Oremuš (Sarajevo), Frimpong, Klimala (Celtic).

FK Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović (od 84’ Jukić), Pejović, Sušić, Fanimo (od 84’ Velkoski), Tatar i Ahmetović (od 68’ Handžić).

Celtic: Barkas, Duffy, Ajer, Bitton (od 10’ Elhamed), Frimpong, McGregor, Brown, Christie (od 85’ Ntcham), Taylor, Elyounoussi i Edouard (od 78’ Klimala). (scsport)