Rukometaši Slobode u susretu s Iskrom iz Bugojna poraženi u dramatičnom finišu (Video)

0
227

Rukometaši tuzlanske Slobode treći put u minulih pet kola vratili su se poraženi s gostovanja.

Nakon Borca iz B. Luke i brčanske Lokomotive, večeras su minimalno poraženi u Bugojnu, u susretu s domaćom Iskrom, rezultatom 31:30 (15:12).

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri u kojoj su domaći rukometaši tek u završnici stekli prednost od tri gola. Početkom drugog poluvremena poveli su i s četiri (17:13), da bi u 38. minuti Kadić izjednačio na 18:18.

Potom se igralo gol za gol, a u 45. minuti Sloboda je golom Skopljaka došla do najveće prednosti – 21:23.

Slijedi opet period igre u kojoj se igralo gol za gol, a Tuzlaci su u 57. minuti poveli 29:30.

U naredne tri minute nisu postigli ni gol, a domaći jesu dva i susret je završen pobjedom Iskre, kojoj je ovo druga pobjeda u prvenstvu (2-3), a takav skor ima i ekipa Slobode.

U redovima Iskre Klis je postigao 9, Omerović 8, a Zvekić 5 golova.

Strijelci za Slobodu bili su: Kadić 10, Hamzić 6, Suhonjić 5, Ilić 4, Skopljak 3 gola, dok su po jedan postigli Memić i Abdurahmanović. (mp – Foto: TZL.ba arhiva)

Izjava našeg trenera Mirze Bulića nakon utakmice RK Iskra Bugojno – RK Sloboda. 🤾‍♂️ 🔴⚫️ #RKSloboda #RKSlobodaTuzla #RKSlobodaSolana #SamoSloboda #SamoSloboda🔴⚫️ #SlobodaTeTreba EHF Champions League European Handball Federation International Handball Federation – IHF Rukometni savez BiH – Zvanična stranica Rukometna Premijer liga BiH #RSBiH #RukometniSavezBiH #RSFBiH #PremijerLiga #PremijerLigaBiH #handballrules #handballthegame #handball #handballworld #ehf #ihf