Rukometaši Slobode poraženi na gostovanju kod Sloge u Doboju

Rukometaši tuzlanske Slobode upisali su drugi poraz u prvenstvu BiH, nakon što su večeras u Doboju u okviru 2. kola Premijer lige BiH poraženi od Sloge rezultatom 31:26 (17:14).

Već na startu bilo je 3:0 za Slogu. Zatim gosti postižu dva izastopna gola za smanjnje rezultata 3:2.A onda Bubuć i Iunin vraćaju plus tri 6:3 (8.minut). U 18.minutu gosti su došli na gol zaostatka 9:8. Već u 21.minutu Sloga je povećala svoje vodstvo 13:9. Dobojlije su igrale odlično diktirali su svoj ritam. Na odmor se odlazi sa rezultatom 17:14.

Na otvaranju drugog dijela Sloga serijom 3:0 pravi razliku od pet golova 20:15. U 39.minutu sa nova tri uzastopna gola izabranici Marija Kelentrića imaju najveću prednost na utakmici 23:16. Istu razliku Dobojlije su imale u 53.minutu kada je na semaforu stajalo 30:23. U tim trenucima Sloga ostaje sa dva igrača manje na terenu. Ni to nije pomoglo gostima da zaprijete. Pokušali su presingom po cijelom terenu, ali Slogaši se nisu dali zbuniti. Na kraju velika pobjeda Sloge 31:26.

Izvrsni Milutin Bogdanović sakupio je 12 odbrana, skinuvši dva sedmerca. U finišu jedan sedmerac odbrani je Božidar Bajović. Gosti su od 6 iskoristili samo dva sedmerca.

Najefikasniji su bili odlični organizator igre Vladimir Stanković sa 7, te Artjem Iunin sa 6. On je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu. Kod gostiju najubojitiji bili su Alen Ovčina sa 6, te Damir Halilković i Edin Klis sa po 5 golova.

SLOGA – SLOBODA 31:26 (17:14)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“. Bez publike: Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor).

Sedmerci: Sloga 2 (1). Sloboda 6 (2).

Isključenja: Sloga 22 minuta, Sloboda 4 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Artjem Iunin (Sloga) u 60.minutu.

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana, sedmerac), Iunin 6, Tulendić, Černov 4, Stanković 7, Vladan Đurđević 3, Bajović (odbrana, sedmerac), Radomir Stojanović, Kajumov, Gavrić 1, Zekić, Knežević 1, Bubić 3, Mišanović, Miličević 2, Perović 4 (1). Trener: Mario Kelentrić.

SLOBODA: Dražen Stojanović (4 odbrane), Čamdžić, Tufekčić 2, Djana 2, Ovčina 6 (2), Halilković 5, Zdravko Čajić (2 odbrane), Suhonjić 1, Klis 5, Renato Čajić, Husejnović 1, Karahodžić, Milkunić, Jusufović, Bečić 4, Jusić. Trener: Davor Kadić.

Domaći tim do pobjede su predvodili Vladimir Stanković sa sedam, Artem Lunin sa šest, te Gleb Chernov i Marko Perović sa po četiri gola.

U ekipi Slobode Alen Ovčina postigao je šest, a Edin Klis i Damir Halilković po pet golova.

U narednom kolu koje je na rasporedu u srijedu ekipa Slobode dočekuje Konjuh. (Tl)