Rođeni pokazali karakter: Velež nakon preokreta u Vrapčićima nadigrao Radnik

Fudbaleri Veleža su večeras u 9. kolu Premijer lige BiH sa 2:1 na svom stadionu u Vrapčićima porazili ekipu bijeljinskog Radnika.

Rođeni su do ove pobjede stigli nakon preokreta, te su pokazali karakter i snagu, te još jednom obradovali svoje navijače.

Jako je uzbudljivo bilo već na početku. Velež je imao prvu šansu u 2. minuti kada je Obren Cvijanović nakon kontranapada izblokiran, a tri minute poslije Brandao postiže gol, koji je poništen zbog navodne ofsajd pozicije.

Bila je to jako diskutabilna situacija pred golom Radnika, koji u narednom napadu dolazi do vodstva. Kenan Šarić je bio potpuno zaboravljen u šesnaestercu, dobio je loptu i rutinski matirao Adnana Bobića za 0:1 vodstvo Radnika.

Ekipa Slavka Petrovića se nakon toga povukla i branila je stečenu prednost, a Velež je napadao i pokušavao što prije stići do poravnanja.

Prvu priliku za poravnanje imao je Brandao u 20. minuti kada je glavom prebacio gol Dalibora Kozića, a šest minuta poslije je šansu imao i Fejsal Mulić, ali nije bio precizan.

Do poravnanja Rođeni dolaze pet minuta prije odlaska na odmor, a tada je sjajnog Kozića savladao Cvijanović. Brandao ga je pronašao sjajnom dijagonalom, a on je matirao istrčalog golmana Bijeljinaca za 1:1.

Drugo poluvrijeme izvrsno otvara Velež, koji je odmah žestoko napao, a to mu se isplatilo već u 50. minuti. Tada je Edo Vehabović fantastično proigrao Samira Zeljkovića, koji potom pogađa za potpuni preokret domaćih i vodstvo od 2:1.

Nakon toga je uslijedio miran period utakmice bez uzbuđenja, a Velež je kontrolisao utakmicu i čuvao prednost. Mostarski tim je u 78. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je rezervista Haris Ovčina iz sjajne pozicije loše odigrao za Brandaa na drugoj stativi.

Dvije minute prije kraja priliku ima i Samir Radovac, koji sjajnim udarcem s ivice kaznenog prostora pogađa stativu gola gostiju. Mogao je u 89. minuti Velibor Đurić šokirati Rođene, ali je njegov topovski udarac sa 16 metara otišao preko gola Bobića.

Do kraja nije bilo promjene pa je Velež pobjedom od 2:1 upisao nova tri boda.

Ovim je trijumfom Velež izbio na četvrto mjesto sa 15 bodova, ali mnogo je klubova sa utakmicom ili čak dvije manje. Radnik je ostao deveti sa sedam bodova. (SCsport)