Real sačuvao prednost i prošao, Manchester City slavio i u Dortmundu

Madriđanima je i 0:0 bilo dovoljno za prolaz u polufinale, a Manchester je obje utakmice s Borussijom dobio s 2:1

0
88
Real favorit protiv Chelsea, ali se plaše sudaca (Foto: UEFA)

Liverpool i Real Madrid odigrali su revanš utakmicu četvrtfinala Lige prvaka na Anfieldu bez golova. Redsi nisu iskoristili veliki broj prilika, tako da je Kraljevski klub sačuvao prednost iz prvog susreta od dva gola (3:1).

Prvi je zaprijetio Liverpool, a udarac Mohameda Salaha u trećoj minuti odbranio je Thibaut Courtois. Belgijanac je zaustavio i Jamesa Milnera nekoliko minuta poslije. Redsi su bili opasniji u prvom dijelu, a u finišu prvog poluvremena velike šanse su imali Salah i Georginio Wijnaldum, no promjene rezultata nije bilo.

Odmah na startu drugog dijela šutirao je Roberto Firmino, a Courtois je još jednom bio sjajan. Na drugoj strani Kraljevski klub je bio veoma blizu gola u 66. minuti, ali je Junior Vinicius šutirao loše iz dobre situacije.

Nastavile su se redati prilike za domaće. Prvo veliku šansu nije iskoristio Salah u 68. minuti, da bi zicer propustio i Diogo Jota dvije minute poslije. Na drugoj strani Karim Benzema je pokušao glavom u 81. minuti.

Redsi do kraja utakmice nisu mogli doći ni do jednog pogotka, tako da su mreže na Anfieldu ostale mirovati i Real je prošao u polufinale gdje ga čeka Chelsea.

Manchester City je slavio i u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka protiv Borussije Dortmund, a u Njemačkoj je bilo 1:2. Ponovo je među herojima bio Phil Foden, dragulj Građana.

Englezi su gubili i bili na rubu ispadanja, ali su potom zabili dva gola i ušli u polufinale (Foto: UEFA)

Borussia Dortmund je rano došla do rezultata koji ju je vodio dalje. U 15. minuti jedna odbijena lopta došla je do Judea Bellinghama, a 17-godišnji engleski veznjak pogodio je za 1:0. Tako je Bellingham postao najmlađi strijelac Borussije u Ligi prvaka sa 17 godina, devet mjeseci i 17 dana.

Kevin De Bruyne je u 26. minuti pogodio prečku, a nedugo nakon toga imao je još jednu veliku šansu. Do odlaska na odmor Građani su imali još dvije velike prilike. Prvo preko Riyada Mahreza u 32. minuti, a potom je pokušao i Oleksandr Zinchenko, ali je Marwin Hitz bio na visini zadatka i rezultat je ostao nepromijenjen.

Dosuđen je penal za goste u 52. minuti nakon igranja rukom Emrea Cana. Riyad Mahrez je uzeo loptu i pogodio sa bijele tačke za 1:1. Nedugo nakon izjednačujućeg pogotka, Rodri je pogodio prečku. Prilike su imali Mats Hummels i De Bruyne, a onda je u 75. minuti Cityjev dragulj Phil Foden pogodio za 1:2. Podsjetimo, izdanak akademije Građana bio je strijelac i u prvom susretu.

U nastavku Milioneri su pokušavali doći do gola, ali City je sačuvao prednost i došao do nove pobjede te plasmana u polufinale Lige prvaka gdje ih čega PSG.