Prvi trijumf: Sloboda deklasirala Mladost i popravila položaj na tabeli (Foto/Video)

Nogometaši Slobode u 3. kolu PL BiH stigli do svog prvog trijumfa, savladavši danas na Tušnju ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:0.

Sloboda je od samog početka bila bolji rival na terenu, ali svoju inicijativu dugo nije uspijevala iskoristiti.

Dobre prilike su imali Said Husejinović i Saša Maksimović, ali su šutirali van okvira gola.

Trenutak koji je prelomio susret desio se u 37. minuti, kada je mladi defanzivac Mladosti Enes Alić zaradio svoj drugi žuti, odnosno crveni karton.

Tada je uslijedila još veća dominacija domaćih, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena zbog igranja rukom jednog igrača Mladosti dosuđen je jedanaesterac. Izveo ga je Husejinović i pogodio za 1:0.

Sloboda je odlučno ušla i u nastavak, te što prije željela stići do drugog pogotka koji bi odlučio meč. To se dogodilo u 63. minuti, kada je mrežu Semira Bukvića pogodio Fedor Predragović za 2:0.

U posljednjim trenucima susreta Sloboda dolazi i do trećeg pogotka, a tada je nakon dobrog solo prodora mrežu gostiju zatresao Ristić. (sc, mp – Foto: Darko Zabuš)

Sloboda – Mladost 3:0 (Husejinović 45'p, Predragović 63’, Ristić 90+2’)

Stadion Tušanj. Sudija: Danijel Bojo.

Sloboda: Golubović, Jusić, Herić, Tomašević, Osmić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić, Husejinović i Husić.

Mladost: Bukvić, Alić, Vazda, Biber, Lalić, Dedić (Kovač), Marić (Guzijan), Mahmić, Nikolić, Begić (Mujarić), Hadžić.