Premijer liga: Sloboda protiv Veleža osvojila vrijedan bod

0
97

Nogometaši Slobode osvojili su vrijedan bod u gostima protiv Veleža, odigravši na stadionu Vrapčići 2:2 (1:1).

Samir Bekrić, ilustracija (Foto: M. Petrović)

Velež je poveo u 37. minuti, nakon šuta glavom Denisa Zvonića i slabe intervencije golmana Slobode Nikole Lakića, te Amara Beganovića, kome je lopta prošla pokraj noge na gol crti.Minutu prije kraja poluvremena Sloboda je izjednačila golom Samira Bekrića, koji je odilčno poslužen od Armina Hodžića, da bi se na kraju “fintom” oslobodio čuvara i potom poslao loptu u mrežu.

Velež je ponovo poveo u 51. minuti, lijepim golom glavom Nusmira Fajića, nakon ubacivanja s lijeva, a golman Lakić opružio se koliko je dug, ali nije uspio spriječiti ulazak lopte u mrežu.

No, Sloboda se nije predavala, nego je agresivnom igrom potisnula domaće igrače. U 62. minuti u kaznenom prostoru Veleža oboren je Amer Bekić, dosuđšen je 11.erac, a isti igrač vrlo vješto i smireno pogodio je za 2:2, što je bio i konačan rezultat susreta.

Slobodi je ovo sedma utakmica bez pobjede u nizu, a drugi remi zaredom otkako je na kormilo došao trener Bošnjaković. (tl)