Premijer liga: Oslabljena Sloboda poražena od Zrinjskog

0
405

Nogometaši tuzlanske Slobode, bez gotovo polovice prvotimaca, poraženi su u Mostaru protiv Zrinjskog.

Oba gola postignuta su uz “asistenciju” igrača trenera Slavka Petrovića.

U 16. minuti Barišić je u skoku šutirao uz stativu, a lopta je prošla kroz noge Adnanu Jahiću ba gol-crti i otišla u mrežu.

U 64. minuti jedan udarac iz kuta domaćih igrača završio je lošom intervencijom golmana Azira Muminovića. On je loptu praktički odbio na noge Kataneca koji je iz blizine šutirao za 2:0.

Djelimično opravdanje Tuzlaci imaju u činjenici da su nastupili oslabljeni: bez “kartoniranih” Ordagića, Osmanagića i Lazevskog, povrijeđenog Krpića, te Smajića koji se razbolio.

U odnosu na susret sa Slogom, nije bilo ni golmana Hadžića i Škahića, te Ćuluma, Mehmedagića, Grahovca i Todorovića koji su bili na klupi, a koje je Petrović očito čuvao za srijedu i uzvratni susret Kupa BiH protiv Sloge iz Simin Hana.

Zrinjski je ovom pobjedom bodovni saldo podigao na 34, dok je Sloboda ostala na 13 bodova.

U danas odigranim utakmicama postignuti su ovi rezultati:
Čelik – Krupa 0:2, Vitez – Borac 0:0, Mladost – Široki 0:0, dok sutra igraju Željezničar – Sarajevo i GOŠK – Radnik. (tl)