Poznata su i posljednja tri učesnika Lige prvaka, dva su debitanta

Odigrana su i posljednja tri susreta play-offa Lige prvaka, a u grupnu fazu su se plasirali Midtjylland, Krasnodar i RB Salzburg.

Danski Midtjylland je večeras na svom terenu u Herningu savladao prašku Slaviju sa 4:1 i tako ostvario ogroman uspjeh ušavši po prvi put u svojoj historiji u grupe Lige prvaka.

Viđena je prava drama pošto je Slavia vodila golom Olayinke od 3. minute, ali Midtjylland u drugom poluvremenu dolazi do velikog preokreta.

Kaba je u 65. minuti poravnao na 1:1, a u 82. minuti je dosuđen penal za domaće. Prvi pokušaj Scholza je zaustavio golman Slavije, ali je sudija odlučio da se penal ponovi jer Kolar nije bio na gol-liniji.

Iz drugog pokušaja je Scholz bio sigurniji i pogodio je za veliko slavlje Midtjyllanda.

U 88. minuti Onyeka pogađa za 3:1, a konačnih 4:1 u sudijskoj nadoknadi postavlja Dreyer.

Napeto je bilo i u Solunu, gdje je PAOK na kraju ipak poražen sa 1:2 od Krasnodara, a ruski tim je i u prvom meču slavio tim rezultatom.

Svi golovi su viđeni u drugom dijelu, a počelo je nestvarnim autogolom Michalidisa za vodstvo Krasnodara. PAOK se nakon toga vraća golom El Kaddourija u 77. minuti, ali Cabella minut poslije vraća prednost Krasnodaru i odvodi ga u grupnu fazu.

Grupnu fazu Lige prvaka će ove sezone igrati i RB Salzburg, koji je na svom terenu savladavši Maccabi iz Tel Aviva sa 3:1 samo ovjerio plasman dalje jer je i u Izraelu slavio s 2:1.