Potvrđeno: Igokea u ponedjeljak gost OKK Slobode (Foto)

0
299

Danas je i službeno potvrđeno pisanje portala Tuzla LIVE o dolasku u Tuzli košarkaša Igokee iz Aleksandrovca.

U nastojanju da se što bolje pripreme za završne utakmice prvenstva BiH i skorašnju Ligu za prvaka, čelnici OKK Slobode uspjeli su dogovoriti prijateljski susret sa ABA ligašem i nedavnim osvajačem Kupa “Mirza Delibašić”.

Vijest nam je potvrdio trener tuzlanskih košarkaša Josip Pandža.

OKK Sloboda je u pauzi prvenstva odigrala dvije utakkmice s drugim timom zagrebačke Cedevite, te s ekipom Bratunca TBR, a duel s Igokeom bit će četvrti pripremni susret.

Inače, Igokea je posljednji put gostovala u Tuzli u polufinalu Lige za prvaka 26. aprila 2017. godine, kada je slavila 65:103 i dvokorakom ušla u finale, gdje je nakon pet mečeva pobijedila Bosnu Royal i osvojila naslov prvaka.

Podsjećamo da je četiri dana ranije ((22. aprila 2017.) u Aleksandrovcu Igokea pobijedila OKK Slobodu samo sa 88:85, ali je u revanšu bila nedodirljiva.

Utakmica OKK Sloboda – Igokea igra se u Mejdanu u ponedjeljak, 25. februara, s početkom u 17 sati. (mp – Foto: Arhiv Tuzlalive.ba)