Porazom od Zrinjskog Sloboda se oprostila od Kupa BiH

0
101

U kratko vremenu tuzlanska Sloboda je dva puta poražena, primila je pet, a nije postigla nijedan gol.

Nakon nedavnog poraza na Tušnju u prvenstvu (3:0), Tuzlaci su danas poraženi i u osmini finala Kupa BiH. Zrinjski se lako obračunao s “crveno-crnim” pobijedivši 2:0.

Mostarci su od starta nametnuli svoj ritam igre, a do vodstsva su mogli u 18. minuti. Dosuđen je penal za Zrinjski nakon što je rukom igrao Perica Ivetić, ali Damir Šovšić je pogodio stativu.

Ipak, u 27. minuti Mostarci su poveli. Nakon uigrane kombinacije, poslije kornera, Dario Rugašević je pronašao Petra Kunića, a napadač Zrinjskog je iz blizine pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je praktično već u 35. minuti. Tomislav Barišić je udaracem sa 20 metara iznenadio Irfana Fejzića i bilo je 2:0.

U nastavku meča bilježimo udarac Omara Pršeša iz slobodnog udarca koji je otišao pored gola i još jednu veliku šansu za Petra Kunića koji nije pogodio iz blizine, te je ostalo 2:0.

Vrijedi spomenuti da je u ovoj utakmici za Zrinjski debitovao i Luis Ibanez, koji je u igru ušao u 59. minuti.

Zrinjski – Sloboda 2:0

Zrinjski: Soldo, Gojković, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Šovšić, Barišić, Rugašević, Lendrić, Jakovljević.

Sloboda: Fejzić, Martelat, Jusić, Hodžić, Salihović, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Muratović, Mujagić.(scs, tl)

POZNATO ŠEST ČETVRTFINALISTA KUPA BIH

Ekipe Zrinjskog, Tuzla Cityja, Borca, Olimpika, Goška i Rudara iz Kaknja plasirale su se u četvrtfinale nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Najubjedljiviju pobjedu u osmini finala ostvario je Borac koji je u gostima savladao Zvijezdu 09 sa 6:0. Zrinjski je pobijedio Slobodu s 2:0, a Tuzla City ekipu Veleža s 1:0.

Olimpik je pobijedio Tošk sa 3:0, dok je Gošk u gostima bio bolji od Ljubića sa 2:0.

U susretu dvije ekipe Rurada, iz Prijedora i Kaknja, putnika u četvrtfinale odlučili su penali s obzirom na to da je 90 minuta susreta završeno bez golova. Bolja u izvođenju jedanaesteraca bila je ekipa iz Kaknja koja je slavila sa 5:4.

Posljednja dva četvrtfinalista bit će poznata večeras nakon utakmica na Grbavici između Željezničara i Mladosti i na Pecati između Širokog Brijega i Sarajeva. Susret na Grbavici počinje u 18, a u Širokom Brijegu u 18.30 sati. (f)