“Poletarac” Alić donio Slobodi veliki bod na Grbavici

Željezničar i Sloboda podijelili su bodove (2:2) u današnjem susretu 15. kola premijer lige BiH na Grbavici.

Hladan tuš za Plave već u drugoj minuti, nakon kornera lopta je došla do Kurtalića, koji potpuno neometan poentira u petercu za 0:1.

Zatim Željezničar počinje vršiti veliki pritisak na vrata Golubovića, a Bekrić u devetoj minuti pogađa stativu.

Nastavili su se napadi domaćih, da bi izjednačili uz dosta sreće u 22. minuti. Strijelac je bio Juričić, koga je lopta pogodila nakon šuta Štilića i odbila se u mrežu.

Ubrzo nakon toga Sloboda izvodi brzi kontranapad, a Tomašević pogađa prečku u situaciji “1 na 1” sa Erićem.

Do odlaska na odmor fudbaleri Željezničara kreirali su još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije promijenio.

U drugom poluvremenu ritam meča je nešto opao, ali daleko od toga da nije bilo zanimljivo. Željezničar je imao inicijativu, ali Sloboda je itekako prijetila iz opasnih kontri.

Šut Husejinovića sa 20 metara tako je prošao zamalo pored stative Željinog gola, a zatim je u 73. minuti poništen gol Tomaševića zbog ofsajda.

Ipak, domaći prave preokret. Odlična akcija Plavih desila se u 75. minuti, kada Bojo preciznim povratnim pasom pronalazi Štilića, a kapiten Željezničara poentira za 2:1.

Sjajnu šansu je zatim kod Slobode propustio Uzelac pet minuta prije kraja, kada je glavom sa pet petara prebacio loptu preko gola. Ipak, Tuzlaci dolaze do izjednačenja u 89. minuti. Pravi slalom je odradio rezervista Slobode u šesnaestercu Plavih i izjednačio pored skamenjenog Erića. Veliki propust uspavane Željine odbrane. I tih 2:2 se ispostavilo kao konačan rezultat.

Tako je sarajevski tim praktično upisao još jedan kiks ove sezone na svom terenu, a Sloboda ponovo napustila Grbavicu neporažena, kao što je to dvaput učinila prošle sezone.

Željezničar – Sloboda 2:2 (Juričić 22’, Štilić 75’ – Kurtalić 2’, Alić 89’)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Kosorić, Miličević, Ikić, Bojo, Alispahić, Štilić (Miletić), Bekrić, Mujezinović (Veselinović), Juričić (Lendrić).

SLOBODA: Golubović, A. Beganović, Devedžić, Uzelac, Tomašević, Kurtalić, Maksimović (Alić), Osmić, Husejinović, Dž. Beganović (Ristić), Predragović. (sc sport, tl)

3 0 komentara

1. Ovaj mali Alić je sjajan materijal. Način na koji je “poobarao” odbranu Želje, finte koje je napravio na malom prostoru, sve govori o igraču vanserijskih mogućnosti. Poruka Slobodi: ne prodajite ga dok potpuno ne sazri, bit će igračina!