Peru pobijedio Čile i nakon 44 godine izborio finale Copa Americe (Video)

0
160

Nogometaši Perua priredili su senzaciju u polufinalu Cpa Americe pobijedivši branitlja naslova, selekciju Čilea, rezultatom 3:0.

Mrežu Čileanaca prekrasnim volejem iskosa načeo je Edison Flores u 21. minuti. Zatim je na 2:0 u 38. minuti povisio Yoshimar Yotun nakon velike greške čileanskog vratara Gabriela Ariasa, koji je ostavio praznu mrežu kad je istrčao na Carilla izvan šesnaesterca.

Ošamućenog favorita u prvoj minuti nadoknade dotukao je kapiten Peruanaca, iskusni Paolo Guerrero, nakon što je rutinski zaobišao Ariasa i proslijedio loptu iza gol-linije.

Košmarnu večer Čilea zaključio je napadač ove reprezentacije Eduardo Vargas, koji u posljednjim sekundama susreta nije iskoristio jedanaesterac.

Peru će tako igrati veliko finale Copa Americe, prvi put nakon 44 godine! I to protiv domaćina Brazila (svaki put bili prvaci kad su ugostili kontinentalni turnir), koji je u grupnoj fazi razbio Peruance sa 5:0.

Susret se igra u nedjelju (22 sata po našem vremenu) na Maracani, uz direktan prenos na Arena Sport 1 za gledaoce u BiH. (scs, tl)