OKK Sloboda pobijedila ekipu Lovćena i primakla se opstanku u ABA 2 ligi (Foto)

Izuzetno vrijednu pobjedu u 20. kolu ABA 2 lige ostvarili su košarkaši OKK Slobode pobijedivši ekipu Lovćena 1947 Bemaxa iz Cetinja rezultatom 86:80 (31:16, 13:17, 20:20, 20:27).

U veoma borbenoj utakmici igrači trenera Damira Mulaomerovića ostvarili su trijumf, četvrti u posljednjih pet utakmica, koji ih je uveliko približio opstanku u ligi.

Poslije prve četvrtine izgkledalo je da će Tuzlaci lako doći do pobjede, jer su vodili 31:16.

U drugoj je prednost u 19. minuti iznosila velikih 18 poena (44:26), ali su za minutu dopustili gostima da serijom 0-7 smanje rezultat na samo 11 poena.

U trećoj dionici domaći košakaši održavali su prednost od desetak, ponekad i 13 poena razlike, ali su se u posljednjoj četvrtini gosti potpuno vratili, smanjivši u 37. minuti pogotkom Mašana Vrbice na svega 73:69.

No, nisu uspjeli doći do „egala“, jer su se raziglali Robert Rikić i Walter Denzel Gregg koji su serijom poena ponovo stvorili osjetniju razliku i bodovi su ostali u Mejdanu.

U ekipi OKK Slobode Miloš Grubor je postigao 26 uz 7 skokova, a Sani Čampara (9 asista) i Robert Rikić (15 skokova) po 16 poena.

Najefikasniji u ekipi iz Cetinja bili su Kevanghn Allen sa 19, Emir Hadžibegović sa 16, Milutin Đukanović sa 15, te Mašan Vrbica sa 14 poena. (mp – Foto: Darko Zabuš i Miro Petrović)