Odbojkašice Slobode “srušile” lidera, ali i dalje drže treće mjesto

0
209

Prava sportska drama višena je večeras u tuzlanskom Mejdanu, gdje je odigran derbi 5. kola Premijer lige za odbojkašice.Domaća Sloboda nakon 119 minuta igre i pet setova pobijedila je lidera prvenstva, ekipu Goražda, rezultatom 3:2 (25:17, 25:14, 19:25, 25:27, 15:5).

Domaće su sjajno odigrale prva dva seta, povele su 2:0 i činilo se da će doći do glatke pobjede. Međutim, gošće su pokazale da nisu slučajno u vrhu prvenstvene tabele.

U trećem setu su smanjile 19:25, a potom su u najdužem setu (31. minuta), izjednačile rezultat na 2:2.

Igračice trenera Armina Derviševića u petom setu ipak su smogle snagu za pobjedu, čim su nanijele Goraždu prvi poraz u prvenstvu.

I pored trijumfa, Tuzlanke su i dalje na 3. mjestu, sada sa 12 bodova, dok je Goražde s jednim bodom iz Mejdana zadržalo lidersku poziciju sa 13 bodova, koliko ima i ekipa Gacka, koja je u ovom kolu pobijedila Maglić 3:0. (mp, tl – Foto: tl)