Odbojkašice Kule Gradačac u finalu Kupa BiH, nakon što su protiv BL Voleya izgubile prva dva seta!

0
214

U finalu Kupa BiH za odbojkašice u subotu od 20 sati igrat će Bimal Jedinstvo iz Brčkog i Kula Gradačac.

OK Kula Gradačac

Nakon što je u polufinalu turnira, koji se igra u Banjoj Luci, ekipa iz Brčkog očekivano pobijedila tuzlansku Slobodu 3:0, drugo polufinale između Kule Gradačac i domaćina turnira, BL Voleya, bio je meč za infarkt.

Domaće odbojkašice povele su 2:0 (25:21, 25:20) i očekivalo se da će se obistiniti prognoze o finalu Brčanki i Banjalučanki. Tako, međutim, nisu mislile djevojke iz Gradačca, koje su se u meč vratile u trećem setu koji su dobile 20:25, da bi nakon velike borbe dobile i četvrti s 22:25, izjednačivši rezultat na 2:2.

U petom setu potvrdile su da su psihološki jake i u dramatičnoj završnici slalvile su sa 16:18, a time i 2:3 za veliku pobjedu.

Finalni meč Bimal Jedinstvo – Kula Gradačac igra se sutra od 20 sati uz direktan prenos na BHT1.

Podsjećamo, Bimal jedinstvo ima 10 osvojenih trofeja Kupa BiH, dok je Kula Gradačac osvojila samo pehar u sezoni 2011/2012. (mp)